Marian Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
at Culver's Edgewood Fall Classic
317 - 12th

at Albion
Final
L, 6-0

at Viterbo
Final
L, 3-2

vs Finlandia
@ RIPON, Wis.
Final
W, 3-2
1
at Culver's Edgewood Fall Classic
Cancelled
CANCELLED - RAIN

at UW-Oshkosh Titan Classic
No Team Score

vs Wheaton (Ill.)
@ RIPON, Wis.
Final
L, 3-0

at Ripon
Final
L, 3-0

vs Johnson & Wales (CO)
@ Albion, Mich.
Final - OT
L, 1-0
2
at UW-Oshkosh Titan Classic
No Team Score

at Ripon
Final
W, 3-1
3
4
at Aurora Invite - Double Gun
306/311 - 9th

Lawrence
Final
W, 9-0
5
at Lawrence
Final
W, 6-0

Lawrence
Final
W, 3-0
6
at UW-Oshkosh
Final
L, 9-0
7
at UW-Superior
Final
L, 3-0
8
at Ken Weidt Classic
Completed

Dominican
Final
W, 9-0

vs Hamline
@ Superior, Wis.
Final
L, 3-0

MacMurray
Final
W, 1-0

at UW-Superior
Final
L, 3-0

Concordia Chicago
Final
W, 9-0

Dubuque
Final
L, 2-1
9
at NACC Preview
479 - 6th

at Purdue Northwest
Final
L, 9-0

Northland
Final
W, 2-0

at UW-Stevens Point
Final - 2OT
L, 2-1
10
11
12
MSOE
Final
W, 3-2
13
Maranatha Baptist
Final
W, 5-0
14
at Midwest Region Classic
340 - T26th

UW-Stevens Point
Final
W, 8-1

at Beloit
Final - 2OT
T, 0-0

Maranatha Baptist
Final
W, 3-1
15
at Midwest Region Classic
334 - 29th

Marian Invite
446 - 7th

Lakeland
Final
W, 9-0
16
at Catholic Cup
Cancelled

Knox
Final
L, 3-1
17
18
at Wisconsin Lutheran
Final
L, 3-0
19
at Concordia Wisconsin
Final
L, 4-0

Concordia Wisconsin
Final
L, 4-1
20
21
Dubuque
7:00 PM

Wisconsin
7:30 PM
22
at WLC Fall Invite

at UW-Whitewater Invite

at Wisconsin
11:00 AM

at Dominican
12:00 PM

Illinois Tech
12:00 PM

at Dominican
2:45 PM
23
at WLC Fall Invite

at UW-Whitewater Invite

Beloit
10:00 AM
24
25
at Concordia Wisconsin
4:00 PM

at Benedictine
7:00 PM
26
Lakeland
7:00 PM

at Lakeland
7:00 PM
27
at Aurora
7:00 PM
28
at NACC Championship - Round 1

at Lewis
7:30 PM
29
at Warrior Invitational

at NACC Championship - Round 2

at Alverno
10:00 AM

Concordia Chicago
11:00 AM

Concordia Chicago
1:30 PM

at Wisconsin Lutheran
2:00 PM

at Lewis
5:00 PM
30
at MSOE Invite

at NACC Championship - Round 3
1
at MSOE Invite
2
Edgewood
4:00 PM

at Alverno
7:00 PM
3
at Carroll (Wis.)
4:00 PM

at MSOE
7:00 PM

MSOE
7:00 PM
4
MSOE
4:00 PM
5
Dominican
7:00 PM

at Robert Morris (Ill.)
8:50 PM
6
at Gene Davis Invitational

at Aurora
10:00 AM

at Aurora
12:00 PM

at Lakeland
12:00 PM

at Illinois Tech
2:00 PM

at Aurora
2:30 PM

at Robert Morris (Ill.)
7:50 PM